Wszystko o marihuanie

Popularne odmiany marihuany

Jedne odmiany marihuany są popularniejsze od innych, a ma to związek z jakością oraz ilością plonów, a także ze sposobem uprawy. Poniżej przedstawiamy te odmiany, które są obecnie najpopularniejsze.

  • Himalaya Gold – jest to odmiana polecana szczególnie do uprawy na zewnątrz. Jej cechą charakterystyczna jest niezwykła odporność na choroby, zimno oraz szkodniki. Odmiana ta pochodzi z Himalajów, gdzie wykształciła naturalne cechy pozwalające jej rosnąć w bardzo trudnych warunkach klimatycznych. Z uwagi na to, że nasiona te kończą kwitnienie w 11 tygodni, możliwe jest uprawianie ich w większości krajów Ameryki Południowej.
  • Neville Haze – odmiana ta nadaje się zarówno do uprawy wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednakże z uwagi na dość długi okres kwitnienia zaleca się, by odmiana ta była uprawiana wewnątrz. Jeżeli okres kwitnienia ma być skrócony, roślinie należy zapewnić przynajmniej 12 godzin nasłonecznienia dziennie.

W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów w hodowli należy się starać, by wybierane były odmiany o jak najlepszych cenach. Wtedy pewne będzie łatwiejsze osiągnięcie dużych plonów.